Kalender

Kunstforeningen Diagonalen




Kalender 2019

 

Februar


Tirs. 19.                FERNISERING - Britta Greve - kl. 19.30 - HEREFTER GENERALFORSAMLING

                             Dagsorden efter vedtægterne

                             


April


Tors. 11.               FERNISERING - Jonna Risum - kl. 17-18.00



Juli


Onsdag 10.          UDFLUGT - INTERNATIONAL ART WORKSHOP, Gludsted
                             Gludsted Friskole, Smedebækvej 30, 7361 Ejstrupholm - kl. 19.30

                             Fælleskørsel fra Sognehuset, Give kl. 19.00

                             Husk tilmelding - gunhild.oensholt@mail.dk / 75731176

       

September


Tors. 12.               FERNISERING - Merete Nordheim - kl. 17-18.00


                           

November

 

Tors. 7.                 FERNISERING - Jette Blicher Buch - kl. 17-18.00




       

Udstillingerne kan ses i Sognehuset, Bøgetorvet 1, 7323 Give, med mindre lokalerne er i brug.

 

Åbningstider:

Tirsdag 9-12.30

Onsdag 9-12.30

Torsdag 12-15.00

Fredag 9-12.30



Udstillere 2019


Britta Greve

Jonna Risum

Merete Nordheim

Jette Blicher Buch


Udstillere 2018


Kirsten Reikjær

Helga Hallas Bjerg

Pernille Krogh

Tove Stender


Udstillere 2017


Gerda Louise & Frank Buchgraitz

Rasa Dzimidaviciute Olesen

Margit Dørflinger

Nirvi Bennich


Udstillere 2016

 

Lotte Lambæk

Anne Bjørn

Melaine Christensen

Margrethe Christensen

 

Udstillere 2015

 

Kunstnere fra Intl. Workshop Gludsted

Hanne Andersen

Mette Strong

Marie Drewes

Claus Brøndum Sørensen

 

Udstillere 2014

 

Christel Maria Nolle

Susan Lüth Hedegaard

Helle Kjærulf

Tine Hind

Ulla Lampe

 

Udstillere 2013

 

Joan Bitten Hansen

Grethe Maurseth

Mogens Leander

Britta Greve

Niels Frank

 

Udstillere 2012

 

Ingrid Helbl

Laila Buus

Anne Marie Blåbjerg Thomsen

Charlotte Bruun

Peter Peschardt Nørtoft

 

Udstillere 2011

 

Karen Ballegaard

Linda Høyer

Mogens Sjøgaard

Rie Brødsgaard

Bo Johansen

 

Udstillere 2010

 

Grethe Lund

Ljudmila Vodopic

Astrid Overgaard Jensen

Kristen Jørn

Bente Stamp

 

Udstillere 2009

 

Lis Damkjær

Bjarke Regn Svendsen

Lene Pors

Ingeborg Graae Rasmussen

Jens Kynde

Else-Pia Erz


Copyright © All Rights Reserved